Рајковиќ влезе во „клубот 100“ во ВТБ лигата

ЦСКА Москва која е предводена од македонскиот стратег Емил Рајковиќ им се врати на победите во ВТБ лигата откако вчера во победничката фаза славеше на домашен терен против Локомотив Кубањ со убедливи 86-73.

Ова за нашиот стратег беше 100 победа во ова натпреварување со која испиша историја. Предводникот на ЦСКА Москва е шестиот тренер кој дошол до ова остварување во ВТБ-лигата.

 

Се вчитува...