Реал Мадрид ја реши судбината на голот, Куртоа останува „крал“ до 2026-та година!

Претседатело на Рела Мадрид и неговите соработници денеска и официјално информираа дека ја продолжиле соработката со првиот голман, Тибо Куртоа, кој според новиот договор ќе остане на „Сантјаго Бернабе“ до крајот на јуни 2026 година.

Белгискиот репрезентативец меѓу „кралевите“ дојде во 2018 година, каде што по првата помалку турбулентна година се наметна како еден од клучните фудбалери во екипата.

Куртоа освен во Реал Мадрид има настапувано уште и за Генк, Челси и за Атлетико Мадрид.

Се вчитува...