Реал Мадрид се сели во Премиерлигата?!

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез има намера својот клуб да го пресели во Премиерлигата, пренесуваат шпанските медиуми.

За овој потег на Перез имало неколку причини, а една е веќе отворената војна со првиот човек на Ла лига, Хавиер Тебас. Исто така како причина за овој потег е и заминувањето на Меси од Барселона, бидејќи по повеќе од 15 години се губи атрактивноста на шпанското првенство.

Последната и можеби најважна причина е токму несогласувањето со Тебас околу договорот со ивнестицискиот фонд ЦВЦ, кој токму го прочита првиот човек на Ла лига.

Се вчитува...