Реал постигна гол за реми, но поради фаул е поништен (ВИДЕО)

Баерн Минхен има предност против Реал Мадрид на гостувањето со 0-1 со погодокот на Алфонсо Дејвис.

Домаќините брзо успеаја да стигнат до израмнување преку Начо, но голот по прегледување на ВАР беше поништен поради фаулот на Начо претходно во акцијата над Џошуа Кимих.

 

Nacho disallowed goal against Bayern Munich 73′
byu/PSGAcademy insoccer

 

Се вчитува...