„Ред бул ти дава крилја“ – Ферстапен преку Хамилтон за крај за двајцата во Монца (ВИДЕО)

Неверојатно сезона ни нуди борбата меѓу Луис Хамилтон и Макс Ферстапен сезонава во Формула 1. Двајцата возачи ја вратија „убавината“ на Ф1 шампионатот со нивната борба, која денеска имаше своја нова кулминација.

По излегувањето од боксот на Луис Хамилтон имаа меѓусебна борба во која буквално болидот на Ферстапен заврши врз Мерцедесот на Британецот.

 

 

 

Се вчитува...