Ред се реди: Билети за Ф4 се купуваат една година однапред (ФОТО)

ЕКИПА во Келн,

Стеван Цаневски, Игор Паневски

Голем ред беше забележителен денеска по 12 часот на билетарницата пред „Ланксес арена“ во Келн. Од поодамна е познато дека билетите за викендов се распродадени, но ракометните фанови побрзаа да купат влезници – за Ф4 турнирот што ќе се одржи следната година.

Фајналфор спектаклот во Келн дефинитивно е нешто што ракометните фанови ширум Европа не сакаат да го пропуштат, па плаќаат да бидат дел од него и една година однапред.

red1 red2 red4

Се вчитува...