Рекордер во ЛШ – Фудбалер на Бенфика ја загуби топката 31 пат за еден час

Фудбалерот на Бенфика, Давид Јурашек го одигра веројатно најлошиот натпревар во историјата на Лигата на шампионите, а доказ за тоа е неговата статистика против Реал Сосиедад.

Во поразот од 3-1 тој играше во 59. минута и за тоа, верувале или не, 31 пати успеа да го загуби поседот на топката.

Јурашек летово пристигна во Бенфика од Славија Прага за 14 милиони евра, но во средата навечер во „Сан Себастијан“ играше како аматер.

 

Се вчитува...