Ремек делото на Стоилов втор најдобар гол на колото во ЛШ (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Стојанче Стоилов одигра феноменален меч во победата на Вардар над Фленсбург со 31-26. Капитенот на „црвено-црните“ постигна осум гола, а ЕХФ го избра за втор најубав на колото мајсторски изведената шрауба која вреди да се погледне уште илјада пати.

 

Се вчитува...