Реми меѓу Лион и ПСЖ (ВИДЕО)

Олимпик Лион и Пари Сен Жермен одиграа без победник 1-1 во дербито на 20. коло во француската Лига 1. Домаќините стигнаа до водство од 1-0 со голот на Лукас Пакета во седмата минута.

Конечните 1-1 ги постави Тило Керер во 76. минута. ПСЖ останува лидер на табелата во францускиот шампионат со 47 бода, додека Лион е 11. со само 25 освоени бода.

 

 

 

 

Се вчитува...