Реми на Фленсбург и ПСЖ, без победник и меѓу ППД Загреб и Елверум

Фленсбург и Пари Сен Жермен одиграа без победник 27-27 во крајно интересен натпревар од Б групата во Лигата на шампионите.

Двата тима си поделија по едно полувреме откако првиот дел го добија домаќините со 14-13, а во второто полувреме гостите возвратија со иста мера.

Во вториот натпревар од програмата во 20.45 часот ППД Загреб и Елверум исто така одиграа без победник 27-27.

 

 

 

 

Се вчитува...