Реми на Рома и Јуве на „Олимпико“ (ВИДЕО)

Фудбалерите на Рома и Јувентус одиграа без победник 1-1 во дерби натпреварот од 35. коло во италијанската Серија А.

Водство за домаќините од 1-0 донесе Ромелу Лукако во 15. минута, додека конечните 1-1 беа дело на Бремер во 31. минута. Со ова реми Јуве скоро и го осигура местото во Лигата на шампионите следната сезона, додека Рома се наоѓа во лоша положба бидејќи иако во моментов го има последното 5. место кое води во елитата, сепак има само три бода повеќе од шестата Аталанта, но и два натпревари повеќе.

AS Roma [1] – 0 Juventus – Romelu Lukaku 15′
byu/etclassico insoccer

 

AS Roma 1 – [1] Juventus – Bremer 31′
byu/etclassico insoccer

 

 

Standings provided by Sofascore

 

Се вчитува...