Реми на Шкендија на контролата со албански Партизани

Дел од македонските фудбалски клубови ја искористуваат репрезентативната пауза како би ја темпирале формата за продолжението на обврските во домашните шампионати.

Шампионот Шкендија одигра реми против албански Партизани 2-2. Стрелци на головите за нашиот тим беа Шала во 55. минута и Гури во 70.

Се вчитува...