Ренова го промовираше и Арменд Алиу

Ренова го промовираше и Арменд Алиу како најново засилување за новата натпреварувачка сезона.

22-годишниот Алиу во Ренова доаѓа од редовите на косовскиот прволигаш Феризај.

„Гипсарите“ од вчера веќе ги стартуваа и подготовките во Охрид за каде е планирано и одигрување на неколку пријателски натпревари.

Се вчитува...