Репрезентативецот Какруки го засили Чаир (ФОТО)

Повремениот македонски репрезентативец Валмир Какруки ги засили редовите на прволигашот Чаир до крајот на сезоната.

КК Чаир и официјално денеска го промовираше 23-годишниот крилен играч како свое најново засилување. 202-сантиметри високиот Какруки треба да биде квалитетно освежување за Чаир до крајот на сезоната.

Какруки изминативе две години беше дел од косовската Суперлига, најпрво настапувајќи за Сигал Приштина и последнава година и за Башкими.

Се вчитува...