Репрезентативците максимално мотивирани: Има ли поголем предизвик од мегдан со гигантите Италија и Англија!? (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонската репрезентација попладнево ги стартуваше подготовките за последните два натпревари од квалификациите за ЕП 2024, против Италија на 17. ноември во Рим и против Англија на 20. ноември во Скопје.

Селекторот Боби Милевски пред комплетирањето на националниот тим вечерва го одработи првиот тренинг од мини-подготовките од само три дена кои ќе се реализираат во Скопје, пред заминувањето за Рим.

Но, уште од самиот старт на подготовките јасно е дека сите македонски репрезентативци се максимално подготвени за мегданот со светските фудбалски гиганти. Поголем предизвик и не може да има….

 

Се вчитува...