Ристовски: Поради кариерата го запоставувавме семејството, сега е време да надополниме (ВИДЕО)

Голманот на ракометната репрезентација на Македонија, Борко Ристовски се јави од изолација упатувајќи порака до сите граѓани на државата да останат во своите домови во периодот на пандемијата од Ковид-19. Тој вели дека поради кариерата голем дел од нас го запоставија семејството изминатите години, но сега е вистински моменто да биде поправено.

Се вчитува...