Ристовски со порака до армијата навивачи на Вардар (ВИДЕО)

Борко Ристовски поради повреда на коленото пропушти неколку натпревари оваа сезона, а со цел навремено опоравување за следната сезона голманот на „црвено-црните“ вчера направи оперативен зафат.

Денеска Ристовски преку видео порака на официјалниот Фејзбук профил на тимот изјави дека истата поминала успешно, и ја повика армијата на навивачи на Вардар во следната сезона да пружи поддршка до својот омилен клуб во пеколната сезона во која скопјани ќе се борат на три фронта.

Видеото можете да го погледнете ТУКА.

Се вчитува...