Ристовски во топ 5 одбрани на колото во Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Вардар вчера загуби од Киелце со 29-33 во Лигата на шампионите. Голманот на „црвено-црните“ Борко Ристовски и покрај поразот на скопскиот тим се најде во топ 5 одбрани на колото. Одбраната по „цепелинот“ на гостите уште на самиот старт на мечот се најде на 5. место во најдобрите голови за оваа рунда во елитното натпреварување.

 

Се вчитува...