Робен тренира со фудбалерите на Баерн Минхен

Легендарниот холандски фудбалер Арјен Робен повторно тренира со своите поранешни соиграчи од Баерн Минхен. Откако беа воведени мерки во борбата за спречување на коронавирусот првотимците на Баерн Минхен тренираат од дома.

Во петокот Холанѓанецот им се приклучи на онлајн тренинзите на актуелниот шампион на Германија. Тој успеа да држи чекор со своите поранешни колеги со што покажа дека се уште е во добра форма. Пред Робен на онлајн тренинзите на „баварците“ минатата недела се придружи и Бастијан Швајнтшајгер.

 

Се вчитува...