Робев се врати во „црвено-црното“ јато

Вардар по една година пауза повторно ќе биде дел од Првата лига, а „црвено-црните“ за камбекот во елитното друштво се засилија со својот поранешен член, поранешниот младински репрезентативец Дамјан Роен..

Станува збор за играч кој долго време беше дел од млдинската школа на „вардарци“, имаше и настапи за првата екипа на „црвено-црните“, но на крајот од ланската сезона по испаѓањето од Првата лига реши да си замине минувајќи една година во дресот на Гостивар.

„Вардарци“ планираат дефицитот на квалитетни домашни центри да го надополнат со засилување од странство, па затоа „црвено-црните“ се пред потпис со Американецот Херстон.

Се вчитува...