Роденденско видео – Коби ги правеше сите подобри, Мамба засекогаш

Коби Брајант денеска требаше да го прославува својот 42. роденден, а неговиот спонзор „Најк“ објави емотивно видео во спомен на големата кошаркарска „ѕвезда“ што го загуби животот во хеликоптерска несреќа на почетокот од годинава.

„Коби сите ги правеше подобри“, гласи пораката на „Најк“ за родениот шампион, чија смрт го потресе светот на спортот.

Ова дефинитивно е видео што мора да се погледне…

 

Се вчитува...