Роџер кој? Нема попуст ниту за Федерер, обезбедувањето во Мелбурн го запре шесткратниот шампион (ВИДЕО)

Можеш да имаш 20 грен-слем титули и шест трофеи на Австралија Опен, но ред мора да почитуваш. Ова го научи Роџер Федерер откако обезбедувањето на грен-слемот во Мелбурн не му дозволи да помине без акредитација.

Швајцарецот пак многу дисциплинирано си почека и помина дури откако член на неговиот тим покажа акредитација потребна за зоната каде што сакаше да оди.

 

 

Се вчитува...