Рома и Аталанта ги поделија бодовите на „Олимпико“ (ВИДЕО)

Рома и Аталанта ги поделија бодовите на „Олимпико“ во 32. коло од Серија А.

Аталанта беше поблиску до победата по водството преку Малиновски во 26. минута.

 

Но, „волчицата“ успеа да израмни со голот на Кристанте во 75. минута за конечни 1-1.

 

Се вчитува...