„Романтичарите“ ја ’наполнија’ Локомотива

Работнички одигра пријателски натпревар со Локомотива и славеше со убедливи 9-2. Мечот се одигра на стадионот во Ѓорче Петров, а избраниците на Виктор Треневски беа доминантни и да врв ја наполнија мрежата на Локомотива.

rabotnicki so lokomotiva 2

„Романтичарите“ својата ’генералка’ за новата сезона во Првата лига ќе ја имаат на 5 август, кога ќе ги одмерат силите со Хата, тимот на Ѓоко Хаџиевски, кој се наоѓа на подготовки во Македонија.

Се вчитува...