„Романтичарите“ се засилија и се фатија за работа (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонскиот прволигаш Работнички со шест нови имиња во составот го означи стартот на зимските подготовки. Тренерот Жикица Тасевски веднаш почна со реализација на планираната програма според која првата фаза ќе биде одработена во Скопје, а потоа тимот ќе замине во Анталија. „Романтичарите“ во пролетниот дел од шампионатот ќе влезат со амбиции за излез на европската сцена.

 

 

Се вчитува...