Рускиот спорт во црно: Четирикратна европска шампионка загина во сообраќајна несреќа!

Четирикратната европска шампионка во боречката вештина вушу, Евгенија Степанова, загина во страотна сообраќајна несреќа.

Степанова заедно со нејзината другарка тргнала на тренинг, а од непозната причина автомобилот кој го возел сопругот на пријателката, преминал на спортивната страна од патот и удрил во автобус.

Сите патници од автомобилот загинале на лице место, додека неколку лица од автобусот се тешко повредени.

 

Се вчитува...