Саботно рандеву на гостите во Бундес-лигата

Четири победи на гостите во саботната програма од воведното коло во Бундес-лигата. Хофенхајм славеше против Келн со 2-3 со хет-трикот на Андреј Крамариќ, а Фрајбург го совлада Шутугарт со 2-3. Херта беше убедлива на гости против Вердер со 1-3, а со идентичен резултат и Аугсбург го совлада Унион Берлин на гостински терен.

Резултати Германија: Ајнтрахт Франкфурт – Арминија Билефелд 1-1, Келн – Хофенхајм 2-3, Штутгарт – Фрајбург 2-3, Унион Берлин – Аугсбург 1-2, Вердер – Херта 1-4.

Се вчитува...