Само што доби нов договор со ПСЖ, мотивираниот Мбапе го реши Мец за помалку од 4. минути (ВИДЕО)

Откако објави и официјално дека потпишува нов договор со ПСЖ, Килијан Мбапе го реши тимот на Мец за неполни 4. минути игра.

Мбапе го отвори мечот во 25. минута, а веќе во 28. минута донесе водство од 2-0.

ПСЖ во моментот води со 3-0, победа со која ќе ја прослават веќе одамна освоента титула во Франција.

Се вчитува...