Самобендисаност без граници: Мбапе не доби топка, па престана да трча (видео)

Килијан Мбапе доби апсолутна власт во ПСЖ откако челниците на клубот му дадоа не само најмногу пари во однос на сите фудбалери, туку и улога на „прва ѕвезда“ во тимот.

Французинот синоќа покажа дека знае и како да го злоупотреби тоа, откако при една акција на „светците“ покажа апсолутна самобендисаност, откако еден од соиграчите не го проигра тој престана да трча и остана да стои незаинтересирано на теренот.

Мбапе постигна еден гол, но исто така и промаши пенал, останувајќи во сенка на Нејмар, кој со хет-трик ја продолжи серијата извонредни игри од стартот на сезонава.

Се вчитува...