Саутгејт го објави списокот за Македонија: Англија со најдобрите ќе гостува во Скопје (ФОТО)

Селекторот на фудбалската репрезентација на Англија, Герет Саутгејт го објави списокот на фудбалери за последните два натпревари од ЕВРО квалификациите против Малта (17. ноември) и Македонија (20. ноември).

Иако Англија веќе го осигура своето место на самитот на најдобрите репрезентации на стариот континент, на овие два меча ќе настапи со најдобриот состав што го има.

Иако Џуд Белингем и Букајо Сака се здобија со повреди во настапите за своите тимови и тие се најдоа на списокот, што значи дека најдоброто што го има Англија ќе настапи на „Тодор Проески“ на 20. ноември.

Се вчитува...