Савиќ двоен стрелец за Актобе, деби и на Муарем… (ВИДЕО)

Поранешниот македонски репрезентативец Душан Савиќ е двоен стрелец во победата на Актобе од 3-0 против Окжтепес во шампионатот на Казахстан. За тимот на Актобе дебитираше и Муарем Муарем кој вчера стави потпис на договорот со својот нов клуб.

Душан Савиќ најпрво погоди за 1-0 на својот тим во 14. минута…

А, потоа стрелаше и во 38. минута од средбата за водство од 2-0…

Се вчитува...