Се е подготвено за спектакл во Хрватска: Навивачите на Ријека со брод пристигнаа во Сплит (ФОТО)

Ријека и Хајдук денеска од 19 часот на „Пољуд“ ќе си ги одмерат силите во Купот на Хрватска, а во Сплит се е подготвено за спектакл. Денеска улиците на градот се полни со навивачи на двата клуба, а дел од гостите стигнаа со брод и направија вистинско шоу.

Натпреварот е од големо значење за двата тима со оглед на тоа што победникот ќе избори место во третата квалификациска рунда од Конференциската лига, а поразениот ќе мора европската есен да ја започне од втората рунда.

Куп завршницата нема да помине и без Македонец со оглед на тоа што боите на Ријека ги брани Дарко Велковски. Фотографии од пристигнувањето на навивачите и улиците на Сплит може да најдете ТУКА.

Се вчитува...