„Се надевам дека сезонава нема да ни одземат 10 бода“

Голманот на Јувентус, Војчех Шчесни изрази задоволство од резултатите на својот тим оваа сезона. Јувентус во неделата го совлада тимот на Фиорентина со 0-1, и така се најде веднаш зад првопласираниот Интер на табелата во Серија „А“.

Полскиот голман изрази надеж дека оваа сезона на тимот нема да му одземат бодови, како што беше тоа минатата сезона.

„Многу сум среќен за резултатите во последно време, но рано е да се зборува за пласманот и за титула. Добро ни оди, постигнуваме добри резултати и на гостински терен. Победивме тешки натпревари во Милано и во Фиренца, па затоа сме многу задоволни. Се надевам дека оваа сезона нема да ни одземат 10 бодови оваа сезона, па ќе бидеме секогаш чекор понапред од останатите. Сега сме во многу подобра состојба од лани“, рече Шчесни.

Се вчитува...