Се подготвува нов срам за „кралевите“ – Турам повторно го матираше Куртоа (ВИДЕО)

Маркус Турам и по втор пат го матираше Тибо Куртоа и донесе водство од 2-0 за Борусија Менхенгладбах на мечот против Реал Мадрид.

Кралевите се наоѓаат во тешка ситуација, откако беа поразени и во првото коло на домашен терен од Шахтјор Доњецк.

 

Се вчитува...