Сеир на италијански начин: Скудето Наполи – страницата не е пронајдена!

Навивачите на Јувентус не ја пропуштаат можноста да му фатат „сеир“ на Наполи по уште една загубена трка за скудетото од страна на клубот од Неапол. „Наполитанците“ сонуваа дека токму сезонава ќе го прекинат својот пост без титула, но повторно немаа сили да ја издржат трката со „старата дама“.

Скудето Наполи – страницата не е пронајдена“ – пишуваше на пораката на трибината на „старата дама“, во форма на пребарување на гугл, добар сеир до големите ривали.

Се вчитува...