Секогаш верувај во себе: Јамал на девет години истрча крај Серио Рамос, денеска ќе игра против легендата

Барселона вечерва ја пречекува Севилја во новата рунда на Примера дивизион, а во фокусот на вниманието се наоѓа младиот Ламин Јамал, особено откако се појави видео од 2016 година во кое Ламан излегува на теренот на „Камп Ноу“ како деветгодишно дете, држејќи го за рака Серхио Рамос пред едно големо дерби на шпанскиот фудбал.

Јамал сега има само 16 години, но веќе важи за еден од најголемите таленти на светскиот фудбал, па вечерва ќе добие шанса да излезе од првата минута на терен, а таму ќе се сретне токму со Рамос.

Навистина неверојатно…

Се вчитува...