Сепак никој не плачеше, во трилерот Вардар и Киелце си поделија по бод (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Не плачеше ниту Стојанче Стоилов, ниту Игор Карачиќ. Вардар и Киелце одиграа меч со многу турбуленции, водеа „црвено-црните“ и со пет гола (10-5), во вториот дел водеше и Киелце (22-25), но на крајот „другарски“ ги поделија бодовите. На публиката и беше понуден нов спектакл, иако изостана победата на „црвено-црните“. Но, ако се знае колку беа десеткувани, ремито (28-28) секако не е разочарување…

 

Се вчитува...