Серафимов со прв гол во дресот на Залаегерсег (ВИДЕО)

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Никола Серафимов го запиша својот прв погодок сезонава во дресот на унгарскиот прволигаш Залаегерсег.

Поранешниот фудбалер на Вардар и Академија Пандев погоди на дуелот против Мезоковец кој го добија домаќините со 3-2.

Серафимов постигна убав гол во 69. минута кога успеа да израмни за Залаегерсег на 2-2.

Сепак, до крајот домашните во 84. минута дојдоа до конечната победа.

Се вчитува...