Серена: Кој е најголем? Исус Христос

Американската тенисерка Серена Вилијамс го помина првото коло на Ролан Гарос откако ја елиминираше сонародничката Ан. Серена по завршувањето на мечот беше прашана околу тоа кој според неа е најдобар тенисер на сите времиња, по што Американката даде интересе одговор.

„Не сакам да навлегувам во дебатата кој е најдобар на сите времиња. Не знам кој е. За мене најдобар е Исус Христос“, изјави Серена. 

Серена во второто коло на Ролан Гарос ќе се сретне со бугарската тенисерка Цветана Пиронкова против која издвојува победа во четвртфиналето на УС опен.

Се вчитува...