Серија А не е Премиерлига: „Нула“ на дербито меѓу Лацио и Рома

Фудбалерите на Лацио и Рома одиграа без голови 0-0 во 159. „дерби дела капитале“ како дел од 12. коло во италијанската Серија А.

Двата тима одиграа еден израмнет тврд натпревар без многу шанси, па на крајот и двата тима може и треба да бидат задоволни со поделбата на бодовите. Со ова реми Рома останува пред градскиот ривал со 18 бодови на седмото место, додека Лацио има еден помалку и по дванаесет рунди во калчолигата се наоѓа на десеттата позиција.

Standings provided by Sofascore

 

Се вчитува...