„Сезона за паметење“ – Адеми, Ристовски и другарите ја прославија најуспешната сезона на Динамо (ВИДЕО)

Македонските репрезентативци Аријан Адеми и Стефан Ристовски вечерва ја славата најуспешната сезона во поновата историја на Динамо Загреб. Клубот од главниот град на Хрватска ја освои двојната титула, а играше и четвртфинале во Лигата на Европа, откако во осминафиналето го елиминираше големиот Тотенхем.

Адеми и Ристовски заедно со соиграчите вечерва ќе прослават, а веќе од утре ќе се насочат со мислите кон репрезентацијата и историскиот прв настап на Европското првенство.

 

Се вчитува...