Сезоната на Барселона во една фотографија

Барселона ја има најлошата сезона во поновата историја. Не стартуваа баш најдобро во домашната Ла лига, а во Лигата на шампионите по два меча се без бод и со ниту еден упатен удар во рамките на голот на противниците.

Роналд Куман е се поблиску до заминување од клубот, а една фотографија од синоќешниот меч против Бенфика го одбележа досегашниот дел од сезоната.

 

Се вчитува...