Ш. Тираспол си фаќа сеир со Реал Мадрид – Круната сега му припаѓа на „шерифот“ (ФОТО)

Шериф Тираспол приреди вистинска сензација откако синоќа славеше на гостувањето кај Реал Мадрид со 1-2.

Целиот свет говори за големата победа на молдавскиот тим, но дефинитивно победник на денот е админот на инстаграм страната на тимот.

Прекрасна анимација со која си фаќа сеир со Реал Мадрид, а круната на кралот овој пат заврши кај шерифот.

 

 

Се вчитува...