Шабани: Покажавме дека сме рамноправни со тим како Слован Братислава

Капитенот на Струга ТЛ, Буњамин Шабани, без сомнение, беше еден од најзапазенте фудбалери во редовите на македонскиот шампион на вчерашниот натпревар против Слован Братислава.

Поразот од 4-2 во првиот натпревар од 1. квалификациско коло за Лигата на шампионите веројатно не е најдобар одраз на се она што се случуваше на зелениот терен. Но, невнимателност во одбраната, пред се, донесе до четири примени гола. И покрај тоа, капитенот Шабани вели дека сето тоа не треба да го  деморализира тимот пред кого претстојат нови 90 минути во Охрид.

„Жал ни е за овој пораз, бидејќи навистина прикажавме добра игра, особено во вториот дел, кога дури и го сменивме резултатот. Кога мислевме дека ќе стигнеме до реми поради одредени моменти на невнимание повторно примивме два гола. Сепак, мислам дека научивме многу од ова и верувам дека на реваншот ќе се прикажеме во уште подобро издание“ – изјави капитенот Буњамин Шабани, кој вчера го одигра 11. меч во дресот на Струга Трим Лум на европската сцена и трет негов во квалификациите за Лигата на шампионите.

Се вчитува...