Шампионски пресврт на Атлетико против Еспањол (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид стигна до голема победа на гостувањето кај Еспањол од 1-2 во 4. коло од шпанската Ла лига. Домаќините поведоа со голот на Де Томас во 40. минута. На 1-1 израмни Караско во 79. минута, додека конечните 1-2 ги постави Лемар во 99. минута.

Своето деби по враќањето во Атлетико го имаше Антоан Гризман кој беше заменет во 58. минута.

 

 

Се вчитува...