Аеродром во „пламен“: Шампионско славје, доминацијата продолжува (ФОТО)

МЗТ Скопје по осми пат е кошаркарски шампион на Македонија. Доминацијата на „металците“ продолжува во домашната кошаркар.

Сосема заслужено славје за тимот од Аеродром, кој убедливо со 3-0 во финалната серија славеше против Еуро Никел.

Се вчитува...