Шаповалов го прегази Мареј, но Британецот ги доби овациите од публиката (ФОТО)

Канадскиот тенисер Денис Шаповалов со победа од 3-0 (6-4, 6-2 и 6-2) славеше во дуелот против „домаќинот“ Енди Мареј со што го осигура свеото место во осминафиналето на Вимблдон.

Британскиот тенисер кој се мачеше со повреди во последните неколку години доби овации од публиката во Лондон.

Се вчитува...