Шеваљевиќ со трет најубав гол на колото во Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Новата аквизиција на Вардар, Васко Шеваљевиќ постигна четири гола во поразот од Порто со 24-27. Еден од неговите голови се најде во топ 5 на колото во Лигата на шампионите. Проектилот на црногорскиот интернационалец се најде на 3. место на најубавите погодоци на колото во елитното натпреварување.

 

Се вчитува...