Шкендија е подготвена: Номе Калју мора да се мине (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Фудбалерите на Шкендија го одработија официјалниот тренинг на арената „Тодор Проевски“ пред утрешниот реванш натпревар од првото квалификациско коло за Лигата на шампионите против естонски Номе Калју.

Македонскиот шампион има предност од еден гол од првиот дуел, но како што потенцираат од таборот на „црвено-црните“ и утре неизбежно ќе се оди на победа. Со триумф пред своите навивачи за пат во следната рунда европски натпревари…

 

Се вчитува...