Шкендија ја доби контролата против Тиквеш

Македонските фудбалски клубови кои ќе ја претставуаат нашата земја во европските натпреварувања почнаа со подготовките за летото во кое се надеваат дека ќе издржат што подолго во Европа.

Шкендија денеска славеше со минимални 1-0 против Тиквеш во првиот контролен натпревар сезонава за двете екипи. Клучниот момент во натпреварот се случи во 68. минута кога Красниќи донесе победа за тетовци.

 

Се вчитува...